Akik

Akik Kristal

Akik taşı enerji verir,  mantık gücü ve aklı geliştirir.  Stresi yok ederek nazara karşı kalkan görevi görür. Özellikle hamilelik sürecinde hem bebek, hem de anne sağlığı için faydalıdır. İnsan vücudunda gerginlik olan bölgelere rahatlama verir, ağrıları giderir ve tansiyonu dengeler. Damarları da kuvvetlendirir ve cilt hastalıklarına fayda sağlar. Akik taşı güçlü ve eril bir enerjiye sahip olmakla beraber cinsel güç ve cinsel organlar için yararlıdır.  Diş ve kemik iskelet yapılarımızda da koruma görevi görür.

ETKİLEDİĞİ ÇAKRA : 2. çakra
UYUMLU BURÇLARI: Yengeç, terazi, akrep, genel şifa taşı olduğu için tümü.

BEDENSEL: Akik genel bir Şifa taşıdır. Çakralarımız dan birinci ve ikinciyi dengeler ve neredeyse tüm iç organlarımızı korur. Genellikle alt karın bölgesindeki rahatsızlıkların tedavilerinde yardımcı olur. Mesela bağırsak tembelliği problemi için, akik taşının ikinci çakranın üzerinde 15 ile 30 dakika civarında konulması oldukça fayda sağlar. Vücudumuzda gerginlik olan bölgelere bu taş tutulabilir, ve bunun sonucunda bölgenin ısınması normal kabul edilir.

RUHSAL: Akik taşı keyif ve iyimserlik hissi oluşturur,  gerginlik ve stresi uzaklaştırır.  güveni ve tükenmiş cesareti çoğaltır. Akik taşını  üzerlerinde ya da ceplerinde taşıyanlar münakaşa ve depresyondan  uzaklaşırlar,  bu taş Negatif enerjiye karşı bir kalkan olur ve insanı toprağa bağlar.

 

Akik taşı çoğunlukla kırmızı tonlarında olmakla beraber mavi renkli olanları da mevcuttur. Bu mavi renkli akik taşları 5. çakra yani boğaz çakrasında etkilidir. Boğazımızda oluşan problemler için mavi akikten yararlanabiliriz.

Akik taşı, insanların negatif durumlarından çabuk etkilenenler için faydalıdır. Enerjisi canlılık verir, kötü ve sıkıntılı hissettiğimiz durumlarda pozitif tarafları görmemizi kolaylaştırır.
Akik, maddi başarıları da simgeler. İş dünyasındaki kişilerin taşıması, özellikle de bel altı bölgede oldukça faydalı olur. Kişinin maddi başarısı ve kendine güveni artar.
Bu taşı yanında bulunduran kişi, iyimserlik, güç ve keyif ile dolar.
Kırmızı ve tonlarındaki  akik taşı tembelliği azaltarak fiziksel canlılık ve gücü artırır. Mevcut anda yoğunlaşma isteğini çoğaltır ve güçlendirir.
Mavi tonlarında olan akik taşı, insani ilişkilerin olduğu ortamlarda özgüven duygusunu ve serinkanlılığı arttırır. Konuşmaya, hitabete yardımcı olur, heyecanı azaltır.
Yeşil tonlarında oluşanın adı yosun akik olup, insanların ruhani gelişimine yardım eder ve içini koşulsuz sevgi ile kaplar.

Akik” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir