Garnet Taşı Nedir?

Garnet Taşı – Lal Taşı

BEDENSEL: Kök çakranın taşı olduğundan dolayı ilk olarak üreme gücünü çoğaltır. Cinsellik konusunda ciddi etkisi mevcuttur. Garnet taşı, sırt üstü uzanır vaziyette iken kadınlar rahmin üstüne isabet edecek vaziyette, erkekler ise kasık bölgesi üzerine isabet edecek vaziyette koymalıdırlar. Yukarıda anlatılan durum, her gün 10 dakika sürecek şekilde bir çalışma yapılması ve en az 2 hafta boyunca tekrar edilmesi fayda sağlar. Lal taşının, bedenimizde bağışıklık sistemini koruma ve güçlendirme etkisi vardır. Kan dolaşımını rahatlatır, düzenler ve akyuvarlarda üretim artmasını teşvik eder. Kalp kaslarını canlandırır, kalp rahatsızlıklarına kalkan görevi yapar.

ETKİLEDİĞİ ÇAKRALAR: 1. kök çakra

UYUMLU BURÇLARI: Koç, boğa, akrep, oğlak

RUHSAL: Garnet yada diğer adı ile Lal taşının kişilerin üstünde zindelik ve canlılık verici bir enerjisi bulunur. İç huzurumuzu çoğaltır. Zaman zaman heyecan ve boşluk duyguları içimizi kaplar, bu taş dengemizi bulmamıza yardım eder. Bazı kaynaklarda bu taşın tehlikeyi haber veren bir özelliği olduğu kaydedilmiştir, tehlikeli bir durum olduğu esnada taş rengini açmaktadır.

Garnet Kristal
Garnet Taşı – Lal Taşı

Garnet Taşı Özellikleri

Garnet taşı lal yada granat adı ile de bilinmektedir. Bu taş, mor, koyu kırmızı veya turuncu renklerde olabilir. Nadir de olsa kahverengi, yeşil, sarı, beyaz ve siyah renkte de oluşmuş örnekleri mevcuttur. Epeyce sert, cam parlaklığında, saydam veya yarı saydam bir kristaldir. Hassas kişilerin garnet taşını belden aşağı kısımda kullanması veya taşıması uygun olacaktır. Çünkü belden yukarıda taşımak, bu kişilerde baş ağrısı, baş dönmesi yada sinirsel problemler oluşturabilir.

  • Tıpkı kaplangözü taşı gibi ticarette başarılı olmayı sağlar.
  • Cinsel enerji ve gücü çoğaltır. Bunun ile beraber; adet sancısı, düzensiz kanama ve menapoz sıkıntılarına fayda eder.
  • Geçmişi kolayca hatırlamaya faydalıdır. Hayal gücünü güçlendirir.
  • Bu taşın, Kristal Kuvars ile beraber kullanılması çalışılan konunun etkisini artırır.
  • Tutku, cesaret, sevgi ve şefkat duygularını güçlendirir.
  • Heyecan veya çaresizlik hissiyatı oluştuğunda taşıyana dinginlik verir.
  • Kendinizi tanıyıp kabul etmeyi kolaylaştırır. Kişiye canlılık ve zindelik sağlar.
  • Yattığımız yerde yatak, yastık altında bulundurmak kişiyi karabasanlardan korur.
  • Vücudu canlandırır, temizler ve güçlendirir. Bel ağrısına fayda eder.

Kalp, damar ve dolaşım sistemi rahatsızlıklarında iyileştirici ve koruyucu etkisi vardır. Akyuvar üretimine katkı sağlayarak kansızlığın azalmasına etki eder.

Bağışıklık sistemini güçlendirir ve bulaşıcı hastalıkları iyileştirici özelliği vardır.

Lal Taşı Temizliği

Lal Kristal
Lal Taşı Küpe

Lal taşı nasıl kullanılır? Diye sorulduğunda, diğer tüm şifalı kristaller gibi temizlenmesi gerekir. Negatif enerjilerden arındırmak için akan suyun altında 5 dakika yıkanabilir veya güneş altında tüm gün boyunca bekletilmesi ile de temizlenebilir. Üzerindeki pozitif etkinin uzun süreli olması için sizden başka kimsenin dokunmasına müsaade etmemek gerekir. Taşa sizden başka birinin teması olduğunda yukarıda anlatılan temizlik işlemlerinden birini uygulamak yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir