Kaplangözü Taşının Faydaları

Kaplangözü Taşı Nedir?

Kaplangözü kuvars ailesinin bir üyesi olan, ipeksi bir görünümü olan kristaldir. Asıl rengi siyah olmasına rağmen kahverengi, sarı ve gri renkli yanar döner bantlar sayesinde siyah pek belirgin olmamaktadır. Kaplangözü; fiziksel ve ruhsal denge, başarı, bağımsızlık ile disiplin konularında taşıyan kişiye destek olan bir kristaldir.

Kaplangözü Kristali

ETKİLEDİĞİ ÇAKRALAR: 3. güneş sinir ağı çakrası, karın çakrası

UYUMLU BURÇLARI: Aslan, başak, yay

BEDENSEL: Mide ve sindirim rahatsızlıklarında fayda sağlar. İnsülin konusunda fayda oluştuğu için şeker (diyabet) hastalığını sağaltmak da olumlu etki eder. Adrenal yani böbreküstü bezlerinin fazla çalışmasını engeller ve sinir sistemini de rahatlatıp, sakinleştirir.

RUHSAL: Kaplangözü taşının ruhsal faydaları arasında, dayanıklılık ve güç verir. Cesaret ve konsantrasyon konularında faydalı bir taştır. Dikkati dağınık olan kişilerin dikkatini toplama ve odaklanma sıkıntılarına dolayısıyla derste veya işte, verimli ve başarılı olmasına etki eder. Özellikle öğrencilere kaplangözü tavsiye edilir. İnsanı rahatlatan yumuşak ve kadifemsi bir görüntüsü vardır. Kaplan gözü, duygulara hitap eder ve bu sebep ile sevgililer arasında tercih edilen bir hediyedir. Bu taş hediye edildiğinde, sevgililer arasında telepatik bir bağ oluşur. Var olan bağ güçlenir. Kişide sahiplenme duygusunu güçlendirir.

Kaplangözü Tesbih
Kaplangözü Tesbih

Kaplangözü Özellikleri

Ticaret ve iş dünyasında başarıya katkı sağlar. Bağımsızlık taşıdır. Enerjimizi dengeler. Korku, inatçılık, kıskançlık ve kin benzeri duyguları aşmamız için faydalı olur. Astım ve benzeri solunum rahatsızlıkları, sindirim sistemi, dalak, pankreas, mide, kalp rahatsızlıklarının tedavisinde destekleyici rolü vardır. Baş ağrısını azaltır. Uykuya geçmede yarımcı olur. Kaplan gözü taşına reiki enerjisi aktararak taşın üzerimizdeki gücünü çoğaltmak mümkündür.

 • Cesaret verir ve bir amacımız olmadığını düşündüğümüz anlarda bize hayatı ve amacımızı anımsatır.
 • Bu kristal duygulara etki eden bir taş olması sebebi ile sevgililer arasında favori bir hediyedir. Eğer karşı cinsten bir kişi ile ilişkiniz varsa bu kristal; ilişkiniz olan insanla aranızda yoğun, telepatik bir bağ oluşmasını sağlayabilir. Bu taşı, yüzük ya da kolye olarak, ya da cebe konularak kullanılabilir.
 • Duygusal denge oluşturur ve inatçılığı azaltır. Duru görüyü artırır, olayları daha net anlamayı sağlar.
 • Yaşantınızda değişiklik yapma ihtiyacı hissediyorsanız size yardımı olacak taş kaplangözü taşıdır.
 • İnsanlar ve olayların iyi taraflarını fark etmemizi kolaylaştırır, hayatımızın içinde mutluluğu çoğaltır.
 • Bu kristal nazar ve kem gözden koruma sağlar.
 • Bu taşı taşıyan insanların başkalarına karşı bağımlılık duygusunu azaltır.
 • Kabus gören çocuklarda faydalıdır.

Kaplangözü Nasıl Temizlenir

Kaplan gözü temizliği için, taşı akan su altında bir süre yıkamak yeterli olmaktadır. Su yerine taşı bir süre toprakta bekletmek de enerjisel anlamda temizlik sağlayacaktır. Sonrasında yumuşak, pamuklu bir bez ile silinebilir.

Kaplangözü Taşının Faydaları” için 3 yorum

 • Geri bildirim: Garnet Taşı Nedir? – Bizden Bir'e

 • 23 Eylül 2018 tarihinde, saat 12:17 am
  Permalink

  12 02 doğumluyum hangi renk isimli taş taşımalıyım bilgisi olan varsa yassın

  Yanıtla
  • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 11:55 pm
   Permalink

   Burcunuz kova. Akuamarin, ametist, aytaşı, turkuaz, kehribar taşları sizin için uygun olacaktır.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir