Kaplangözü Taşının Faydaları

Kaplangözü Taşı Nedir?

ETKİLEDİĞİ ÇAKRALAR: 3. güneş sinir ağı çakrası, karın çakrası

UYUMLU BURÇLARI: Aslan, başak, yay

BEDENSEL: Mide ve sindirim rahatsızlıklarında fayda sağlar. İnsülin konusunda fayda oluştuğu için şeker (diyabet) hastalığını sağaltmak da olumlu etki eder. Adrenal yani böbreküstü bezlerinin fazla çalışmasını engeller ve sinir sistemini de rahatlatıp, sakinleştirir.

RUHSAL: Kaplangözü taşının ruhsal faydaları arasında, dayanıklılık ve güç verir. Cesaret ve konsantrasyon konularında faydalı bir taştır. Dikkati dağınık olan kişilerin dikkatini toplama ve odaklanma sıkıntılarına dolayısıyla derste veya işte, verimli ve başarılı olmasına etki eder. Özellikle öğrencilere kaplangözü tavsiye edilir. İnsanı rahatlatan yumuşak ve kadifemsi bir görüntüsü vardır. Kaplangözü duygulara hitap eder ve bu sebep ile sevgililer arasında tercih edilen bir hediyedir. Bu taş hediye edildiğinde, sevgililer arasında telepatik bir bağ oluşur. Var olan bağ güçlenir. Kişide sahiplenme duygusunu güçlendirir.

Kaplangözü Özellikleri

Ticaret ve iş dünyasında başarıya katkı sağlar. Bağımsızlık taşıdır. Enerjimizi dengeler. Korku, inatçılık, kıskançlık ve kin benzeri duyguları aşmamız için faydalı olur. Astım ve benzeri solunum rahatsızlıkları, sindirim sistemi, dalak, pankreas, mide, kalp rahatsızlıklarının tedavisinde destekleyici rolü vardır. Baş ağrısını azaltır. Uykuya geçmede yarımcı olur. Kaplangözü taşına reiki enerjisi aktararak taşın üzerimizdeki gücünü çoğaltmak mümkündür.

  • Cesaret verir ve bir amacımız olmadığını düşündüğümüz anlarda bize hayatı ve amacımızı anımsatır.
  • Kaplangözü duygulara etki eden bir taş olması sebebi ile sevgililer arasında favori bir hediyedir. Eğer karşı cinsten bir kişi ile ilişkiniz varsa kaplangözü; ilişkiniz olan insanla aranızda yoğun, telepatik bir bağ oluşmasını sağlayabilir. Bu taşı, yüzük ya da kolye olarak, ya da cebe konularak kullanılabilir.
  • Duygusal denge oluşturur ve inatçılığı azaltır. Duru görüyü artırır, olayları daha net anlamayı sağlar.
  • Yaşantınızda değişiklik yapma ihtiyacı hissediyorsanız size yardımı olacak taş kaplangözü taşıdır.
  • İnsanlar ve olayların iyi taraflarını fark etmemizi kolaylaştırır, hayatımızın içinde mutluluğu çoğaltır.
  • Kaplangözü nazar ve kem gözden koruma sağlar.
  • Bu taşı taşıyan insanların başkalarına karşı bağımlılık duygusunu azaltır.
  • Kabus gören çocuklarda faydalıdır.

Kaplangözü Nasıl Temizlenir

Kaplangözü temizliği için, taşı akan su altında bir süre yıkamak yeterli olmaktadır. Su yerine taşı bir süre toprakta bekletmek de enerjisel anlamda temizlik sağlayacaktır. Sonrasında yumuşak, pamuklu bir bez ile silinebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir