Kristal Kuvars Nedir

Kristal Kuvars Faydaları

Kristal kuvars dünya üzerinde en çok bulunan şifalı taş türlerinden biridir. Bu kristal kuvars taşı tek bir taş değil, bir taş ailesinin genel adıdır. Kuvars’ın içerisinde genelde su damlası görülür, kristal kırıldığı durumda su açığa çıkar. Ametist, akik ve sitrin de dahil olmak üzere bir çok taş bu kuvars ailesinden gelir. Kristal kuvars en fazla beyaz ya da renksiz olanına rastlanması ile beraber bu aile içindeki taşlar pembe, sarı, portakal, mor, kahverengi renklerinde birçok çeşidi bulunmaktadır.

BEDENSEL: Kuvars kristali tüm şifalı taşlar için denge taşıdır. Vücudumuzdaki organları olumlu yönde etkiler. Hareketsizlik ve yanlış beslenme sebebiyle oluşan damar tıkanıklıklarını açar. Felç ve benzeri his kaybı durumlarında taş kullanımı ile his kayıplarının önüne geçilir.  Ateşli hastalık yaşayan kişilere bu taş uygulandığında ateşin azaldığı görülür. Kuvars kristali iki cinstir, erkek olarak nitelendirilen şeffaf ve sivri uçlu olanlardır,  puslu ve kare uçlu görülenler ise dişi kristaldir. Maksimum fayda sağlamak için erkekler dişi, kadınlar ise erkek kristali kullanmalıdır. Burada maksimum faydadan kasıt zıt kutupların bir denge yaratarak birbirlerini tamamlaması anlamındadır.

Kristal Kuvars Taşı
Kristal Kuvars

ETKİLEDİĞİ ÇAKRALAR: 7. taç çakrası ve diğer tüm çakralar.

UYUMLU BURÇLARI: Öncelikle balık sonra diğer tüm burçlar

RUHSAL: Kristal kuvars bilgisayar, cep telefonu, televizyon gibi cihazların yaydığı radyasyonu üzerinde toplar. Taşa sahip olan kişinin beynini uyumlayarak çeşitli düşünce tiplerini aktif etme özelliği bulunmaktadır. Yani taştan ne talep edilirse onu bir şekilde size ulaştırır. Bedeninizdeki statik elektriği dengeleyici özelliktedir, yani eksiği tamamlar, fazlasını üzerinden alır. Kuvars duygusal dengelenme taşıdır.

Kristal Kuvars bakımı, yani taşın enerjisel temizliği; Ortalama haftada bir su ile yıkayarak, toprakta bekletme yada gömme şekli ile enerji temizliği yapılabilir.

Kristal Kuvars Özellikleri

  • Kuvars beyin aktivitelerini güçlendirir, baş ağrılarını azaltır.
  • Göz rahatsızlıklarını tedavi eder, gözlere güç ve şifa verir.
  • Bağışıklık sistemini güçlü tutar. Vücut sistemlerini sağlıklı tutar, negatif enerjilerden arındırır, hastalıkların iyileşmesinde yardımcıdır.
  • Sindirim sistemi problemlerinin tedavisinde yardımcıdır.
  • Kan ve dolaşım sistemi problemlerinin tedavilerinde yardımcı olur.
  • Guatr için şifa kaynağıdır, tiroid bezini iyileştirir, sağlıklı kılar.
  • Kişinin altıncı hissini güçlendirir, sevgi ve şefkat gibi duyguları yükseltir.
  • Kuvars taşıyan kişi de kıvrak bir zeka oluşur. Yaşadığı problemleri kolayca çözer. Hayatında ve gördüğü olaylarda durumu büyük bir berraklık içerisinde kavrar.
  • Elektronik cihazlardan yayılan radyasyon ve benzeri olumsuz enerjileri üzerinde topladığı bilinmektedir.
  • Kristal kuvars taşıyan kişiyi etrafında oluşabilecek negatif enerjilerden korur. Kişinin tenine temas ederek taşıdığında etrafındaki diğer kişilerden gelebilecek negatif enerjilerden de korur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir