Sitrin Taşı Nedir

Sitrin Taşının Faydaları

Sitrin taşı, rengi kahverengi ile sarı arası gidip gelen ve kendi kendini temizleme özelliği de bulunan bir kristaldir. Bu kristal, aromatik yağları aktive ederek güçlerini artırabilme kabiliyetine sahiptir. Adı, Yunanca limon anlamındaki “Citrus” kelimesinden geliyor. Bu kristalde ametist, akik gibi taşlar ile beraber Kristal Kuars ailesinin bir parçası sayılır. Çok eski dönemlerde dahi bereketi artırdığına inanılır ve tüccarlar onu kasalarında saklarlardı. Bu sebeple de tüccar taşı olarak da bilinir

ETKİLEDİĞİ ÇAKRALAR: 3. Karın Çakrası – Solar Pleksus

UYUMLU BURÇLAR: Aslan, başak, yay

BEDENSEL: Sitrin taşı, 3.çakraya yerleştirildiğinde sindirim sistemini olumlu yönde etkiler. Sitrin taşının faydaları der isek; Özellikle pankreas üzerindeki etkisi sebebi ile şeker hastalarına tavsiye olunur. Diyaframı gevşeterek rahat nefes alınmasını sağlar. Mide ile ilgili bir sağlık sorunu olanların bu taşı kehribar ile beraber kullanmaları sağlıkları üzerinde olumlu etkiyi açıkça artırır.
RUHSAL: Berrak ve açık renkli olan sitrin taşı, kendisi gibi ruhumuza da berraklık verir. Yaşama sevinci ile doldurarak depresif ruh halini yok eder. Sitrin taşını eğer kolye olarak kullanıyorsak, ucu aşağıya bakacak vaziyette kullanmak uygun olur. Bu şekilde kullanım tarzı bize güven ve evrensel güç oluşturur. Şeker rahatsızlıkları için fayda sağlamasının yanında, alkol ve sigara gibi bağımlılıklardan kurtulmak isteyenlere faydalı olur.

Sitrin Taşı
Sitrin Taşı

Sitrin taşına başarı taşı da denilir. Negatif enerjiyi dağıtır ve aura temizliği yapar. Antioksidan etkisi yadsınamaz ve bağışıklık sistemini güçlendirici güzel bir etki sağlar. Gözlere ve göz rahatsızlıklarına karşı kalkan görevi görür. Ametist taşına benzer şekilde, bulunduğu ortamdaki negatif enerjilerin uzaklaştırılması için kullanılabilir.

Sitrin Taşı Özellikleri:

  • Sitrin taşı nasıl kullanılır; Bu taşı üzerinde bulundurana mutluluk ve neşe duyguları sağlar.
  • İnsanlardaki depresyona sebep olan duygularından uzaklaşmasına yardımcı olur. Kendine güvenmeme, sinirlilik ve kendinden emin olmama duygularında rahatlatıcı ve güven vericidir.
  • Kendine güven duygusunu, her taşıyan kişide artırır.
  • Sitrin olumsuz enerjiyi yok eder. Fakat kuvars kristalin de olduğu gibi negatif enerjiyi kendi üstünde toplamaz. Bu sebepten dolayı olumsuz enerjilerden temizleme işlemine de pek fazla ihtiyaç görülmez.
  • Kişinin zihninde berraklığı çoğaltır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir