Akuamarin

Akuamarin, sezgileri kuvvetlendirir ve farkındalığı çoğaltır. Hafızamızı berraklaştırır ve meditasyonlarda  fayda sağlar. Gerginlik ve stresi uzaklaştırır. İyi şans ve bereket taşının boğaz ağrılarına, tiroid bezleri, astım ve solunum yolları rahatsızlıklarına fayda sağlar.

ETKİLEDİĞİ ÇAKRA: 5 Boğaz çakrası
UYUMLU BURÇLARI: Kova, Boğa, İkizler

BEDENSEL: Beşinci yani boğaz çakrasını güçlendiren bir taştır. Bedenimizde özellikle hipofiz ve tiroid bezleri üzerinde etkili hormon dengesini sağlar. Boğaz çakrasına etkisinden dolayı, solunum yollarında oldukça etkili bir taş olup eklem ve boğaz ağrılarını, bronşit ve astımı, basit nezle, grip rahatsızlıklarını iyileştirir. Dişlerde ve Çene kemiklerinde oluşan sıkıntılarda fayda sağlar.

RUHSAL: Akuamarin şans ve uğur taşıdır. Ailevi ilişkileri de güçlendirdiği bilinir. Bu taşı edinen kişi kısa zaman içerisinde, yaşantısında olumlu farklılıklar yaşar. Ruhsal ve  içsel  dengesizlikleri için fayda sağlar. Tembellik eğilimi varsa düzelir. Kişide sıkılganlık, utangaçlık duygusu varsa, kendine güveni arttırır, duygularını ortaya çıkarma cesareti verir.  Bağımlılıkları olan kişinin tiryakiliğini azaltır,  sigara alkol ve uyuşturucudan uzaklaştırır.

Akuamarin Taşı
Akuamarin Taşı

Akuamarin, sezgileri kuvvetlendirir ve farkındalığı çoğaltır. Hafızamızı berraklaştırır ve meditasyonlarda  fayda sağlar. Gerginlik ve stresi uzaklaştırır. İyi şans ve bereket taşı olan Akuamarin, boğaz ağrılarına, tiroid bezleri, astım ve solunum yolları rahatsızlıklarına fayda sağlar.

  • Kişinin inancını, cesaretini yitirdiği ve vazgeçmeyi düşündüğü zamanlarda; Akuamarin  güveninizi tazeler ve cesaretlendirir.
  • Akuamarin, kendinize olan güveni arttırır ve yetersiz kaldığınızı hissettiğiniz durumlarda  kişiyi maddi ve manevi tatmin olabilecek şekilde ufkunu ve görüşünü büyütür. İçindeki kendi değerinin ne olduğunu fark etmesini sağlar.
  • Bu taşı taşıyan kişileri olumsuz enerjilere karşı savunur.
  • Mavi renkli olan Akuamarin özellikle gerginlik ve stresli durumlarda kullanılabilecek ideal bir taştır. Psikolojik hastalıklarda da etkili bir tedavi oluşur.
  • Kişinin mizacı heyecanlı, gergin ve sinirli bir yapıdaysa, Akuamarin huzur verir, bedensel ve zihinsel gevşeme sağlar. Zihin ve düşünceler netleşir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir