Ametist Taşı

Ametist Taşı Faydaları

Mor tonlarında (leylak, erguvan, lavanta) rengi olan Ametist Taşı, oldukça şeffaf kuvars ailesinden bir taştır. Mor yakut veya aşk taşı olarak da bilinmektedir. Ametist taşı bugünün sınıflandırılmasında yarı kıymetli bir taştır ancak eski zamanlarda elmas kadar değerli bir taş olmuştur.

Adalet, cesaret, huzur ve akıl sembolüdür. Çünkü ametist taşı doğrudan beyin ve hipofiz bezine etki eder.

Ametist Taşı, sanatsal çalışmalarda kullanmak için harika bir enerji taşıdır. Sanatçı taşı, besteci taşı, mucit, şair ve ressam taşı olarak sanatçılar tarafından kullanılır. Sanat ile ilgilenen herkesin odaklanmak için yaşam alanında bir ametist taşı fayda sağlar.

“All-healer” olarak adlandırılan Ametist taşı, insanları, bitkileri ve hayvanları sağaltmak için bilinen etkili kristallerden biridir.

BEDENSEL: En güçlü koruyucu taştır. Baş, göz, yüz ağrılarını çeker. Özellikle kronik baş ağrısı sorununuzda bu taşı sürekli taşıdığınızda artık başınızın ağrımadığını göreceksiniz. Cilt hastalıklarında çok etkilidir. Sinir sistemi ve kalbe sakinleştirici etki yapar. Ruhsal bozukluk yapan serotonin üzerinde olumlu etkisi vardır. Gece yastığın altına konmak suretiyle rahat bir uyku sağlar. Kanı temizler ve zehirlenmelere karşı koruyucu olur. Vücudu toksinlerden arındırarak kişiyi yeniden hayata döndürür. Deri hücrelerinin yenilenmesini dolayısı ile de cilt, ten güzelliği sağlar.

RUHSAL: Tüm stres ve negatif enerjiyi çeker . Dengesiz enerjilerden korur. Çoğu insanı canlandırır, hareketlendirir. Huzur taşı adı ile de bilinir ve meditasyon için uygun sayılır. Histeri, acelecilik, tikler ve nevroz durumlarını dengeler.

Ametist Özellikleri

ETKİLEDİĞİ ÇAKRALAR: 6. alın ve 7. taç çakrası

UYUMLU BURÇLARI: balık, başak, kova, yay ve diğer tüm burçlar (en pozitif taş denildiği için)

Başlıca Çıkarıldığı Ülkeler: Brezilya, Kanada, Rusya, Madagaskar, Hindistan, Namibya, Sri Lanka.

  • Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir.
  • Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. İçindeki enerji sürekli size fayda sağlar ve olumsuz durumlara karşı korur. En dikkat çekici özelliği düşman görünen insanların arasında bulunduğunuz zamanlarda bu taşı yanınızda bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz.

  • Enerjisi huzur vericidir. Yaydığı enerji direk olarak sinir sistemini etkiler. Stresten ve fazla çalışmaktan oluşan zihinsel yorgunluğu giderir. Enerjisinin ulaştığı herkes de uyum ve denge oluşturur. Fakat önemli bir kişilik bozukluğu olan insanlar bu enerjiyle uyumlanamaz, hatta rahatsız edici bile bulabilir.
  • Kişide iç huzuru oluşturur ve karar verme yeteneği pekişir.
  • Kişiyi rahatsız eden olumsuz düşünceleri yatıştırıcı ve uzaklaştırıcı bir etkisi vardır. Koyu mor veya çok açık renkli, özellikle de berrak olan ametistler enerjisi en güçlü olan taşlardır.
  • Uykusuzluk problemlerine iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorununuz varsa; ametisti yatmaya yakın bir süre elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına yerleştirip yatın. Uyku problemlerine iyi gelmesinin yanında kâbus görmeyi de engeller.

 

Ametist Taşı” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir