İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. BizdenBire
 3. Aragonit Taşı Ve Özellikleri

Aragonit Taşı Ve Özellikleri

Aragonit Taşı

Aragonit Taşı Nedir

Aragonit taşı duygusal anlamda bedenin dengeye kavuşması ve şifa sağlaması için oldukça güçlü yardımcılardan birisidir. Aragonit taşı genelde kahverengi, beyaz, mavi, yeşil, turuncu, sarı ve kırmızı renk tonları olan çeşitleri vardır. İspanya’da Aragon Nehri’nde 1978 yılında keşfedilmiştir ve adını bu şekilde almıştır. Aragonit genellikle ABD, Polonya, İtalya, Almanya, Avusturya, İngiltere, Fransa, İspanya, Namibya, Fas ve Meksika’da çıkarılmaktadır.

Aragonit taşı duygusal bedenin iyileşmesine ve dengelenmesine yardımcı olan ve stres ve endişenin üstesinden gelmenize yardımcı olan güçlü bir taştır.

Aragonit ile Dünyada daha derin bir bağlantı kurmak istiyorsanız doğru bir taştır. Bu taş güçlü bir şifa taşıdır ve Dünya’nın kaynaklarını korumanızı teşvik edecektir. Bu taşın enerjilerini kullanabilmek için yaşam tarzınızda tam bir değişiklik yapmanıza gerek yok. Sadece sizin için gerekli olan şey doğanın gücüne saygı duymak ve kendi küçük yollarınızda bile, sağlıklı ve güzel tutmak için elinizden gelenin en iyisini yapmaktır.

Aragonit stabilize edici bir taştır. Bol miktarda merkezleme enerjisine sahiptir. Aragonitiniz yanınızda olduğunda, gergin durumlardan kurtulabilir ve öfkeli durumlarda ortamı yatıştırmaya yardımcı olur. Zorlayıcı ve acı veren şeylerin üzerinde çok fazla durmayacağınız için size canlandırıcı hisler verecektir.

Her şeyin yoluna gireceği konusunda size güvence verecek. Aragonit taşı kendi güçlü yönlerinizi ve yeteneklerinizi size hatırlatacak böylece yolunuza ne gelirse gelsin üstesinden rahatlıkla gelebileceksiniz.

Aragonit Taşı Temizliği

Aragonit taşını belirli zaman aralıklarıyla temizlemek, kötü enerjiden arındırmak gerekir. Bunun için 5 dk. kadar akan suyun altında tutmak veya 1-2 saat kadar toprakta gömülü bırakmak yeterli olacaktır. Bir başka yöntem, sabah doğan Güneş karşısında 10 dakika kadar bekletmek de Aragonit Taşı için yeterli bir arınma sağlar.

Uyumlu Burçlar: Oğlak, aslan, kova ve başak burçlarıyla enerjisi daha fazla uyumlu ve güçlüdür.

Aragonit Taşı Özellikleri

Topraklama ve stabilize edici enerjiler stres zamanlarınızda size çok faydalı olacaktır. Vahşi duygularınıza dayalı kararlar almanızı engeller. Odaklanmanızı teşvik edecek ve konsantrasyonunuzu güçlendirecektir. Aragonit, ruhsal arayışlara odaklananlar için ve geçmişte kişisel meseleleri serbest bırakmak için destekleyici bir taş olacaktır.

Aragonit taşı hem duygusal hem de ruhsal olarak sizi iyileştirmek için güçlü bir taştır. Aşırı enerjiyi serbest bırakmak için temel çakra ve yer çakrasından güçlü bir şekilde rezonansa girer ve Ana Gaia’ya manevi topraklama yapar.

Bu taşlar sabır ve kabul öğretir ve eğer kontrolü bırakması gereken biriyseniz, bu taşlar size fayda sağlayacaktır. Bazen başkalarının size yardım etmesine izin vermelisiniz ve eğer bundan dolayı güçlük çekiyorsanız, bu taşlardan birini kullanarak başkalarının size gerektiğinde yardım etmesine izin verebilirsiniz.

Aragonit Yıldız Kümeleri güçlü bir ruhsal titreşime sahiptir ve meditasyona yardımcı olmak için mükemmel seçimdir. Meditasyon sırasında hem bu yaşamdan hem de geçmiş yaşamlardan unutulmuş hatıraların vizyonlarını getirdikleri bilinmektedir. Aura uyumsuzluğunu temizleyecekler ve sonra çakralarınızı dengeleyecektir.  Bu taşın enerjisi, ruhunuzla temas kurmaya hazırlanırken titreşiminizi daha yüksek bir noktaya getirebilir. Titreşiminizi arttırmayı başardıktan sonra, bu enerji, fiziksel bedene enerji vermek için akar.

Aragonit Taşı Faydaları

 • Duygusal gerginlik hallerinde, öfke ve savaşma arzusu taşındığında, stresli olduğumuz zamanlarda, yeryüzünün yararlı fiziksel enerjisini aktaran santral gibidir.
 • Yeryüzünün, hastalıklara şifa veren ve hastalıklardan koruyan en değerli kaynaklarından biridir.
 • Kullanıldığında Kök (Kuyruksokumu) çakrasını düzenler ve kişiyi toprağın enerjisine bağlar, kişi ile toprak arasında ahenk sağlar. Enerjimiz için topraklama görevi yapar.
 • Reynaud (Reyno) Hastalığını (Sebebi bilinmeyen, daha çok ortaya yaşlı kadınlarda rastlanan bir rahatsızlık olup, özellikle soğuğa maruz kalınca parmaklarda morarma ve hissizleşme ile karakterize bir damar rahatsızlığı) tedavi eder.
 • Soğuk algınlığına bağlı hastalıkları iyileştirir. Kolları ve bacakları ısıtır.
 • Kemik (iskelet sistemi) hastalıklarına şifadır. Dişleri güçlendirir.
 • Kalsiyum emilimini düzenler, dengeler, fazlalığı dışarı atar, azalmışsa yeniden tamamlar.
 • Kemik disklerinin ve eklemlerin elastikiyetini sağlar.
 • Beden ateşini dengede tutar.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)