1. Ana Sayfa
 2. BizdenBire
 3. Nefes Terapisi Nedir?

Nefes Terapisi Nedir?

Nefes Terapisi

Nefes Terapisi Eğitimi

Nefes Terapisi, beden eksersizleri ve doğru nefes alımları ile enerjimizi yükseltme amaçlı çalışmadır.

Nefes teknikleriyle bedenin enerji akışı hızlandırıldığı anda toksinler, atık enerjiler, daha önceden sıkışıp kalmış zihinsel blokajlar, eterik bedenimizde hapsolmuş negatif duygular, bastırılmış arzu ve istekler hareketlenmeye başlıyor.

Bütün bu sıkışmış enerjiler hareketlenmeye başladığında; Onları hara dediğimiz bölgede toplayarak ve daha sonra kuyruk sokumuna transfer ederek vücut dışına atılmasını sağlarız, biz buna gerçek anlamda topraklanma diyoruz.

Nefes eğitimi çalışmaları ile;

 • Üzerimizde geçmiş zamanlardan beri kemikleşmiş enerji blokajlarını, zihinsel sıkışıklıkları transforme ederek olması gereken konuma dönüştürüyor.
 • Ağrı ve spazmların giderilmesini, tüm sistemimizin rahatlamasını, daha konsantre ve canlı olabilmemizi sağlıyor.
 • Yaşlanmanın izlerini siliyor ve yaşlanmayı geciktiriyor.
 • Güçlükler ve olağan dışı durumlar karşısında daha dengeli ve farkındalık dolu bir kabiliyet oluşturmamızı sağlayacak olan kandaki oksijen miktarını artırıyor. Nefes alış verişlerimizi otomatik olarak doğru yapmamızı sağlıyor.

Nefes Terapisi ile bitmeye yüz tutan enerjimizin yeniden şarj olmasını, yeniden yapılanmasını ve zihnimizin sakinleşmesini gerçekleştirerek, psikosomatik ağrılar, tatminsizlik, huzursuzluk, uykusuzluk, depresyon, metabolizmanın dengesiz ve düzensizliği gibi sorunların tedavisinde etkili oluyor.

Nefes Terapisi

Nefes Eğitimi Ne İşe Yarar

Nefes eğitimi konusuna dışarıdan bakınca fark edilmeyecek kadar geniş ve kapsamlıdır. Nefes eğitimlerine katılanların kendi bilgi birikimi, eğitimleri ve istekleri doğrultusunda belirli konularda uzmanlaşmaları uygundur. Çocuk nefes eğitimi, öğrenme zorlukları, psikolojik rahatsızlıklarda nefes kullanımı, nefes alma zorlukları, meditasyon, yoga ve farkındalık konularında, manyetik şifada, enerji kullanımında, duyular dışı gelişimde, sporda, stres yönetiminde, kekemelik ve davranış bozukluklarında, irade artırımında, bilinçaltı sağılımında, beden sağlığı, güzellik, zayıflama, botoks ve detoks etkileri oluşturmada, cinsel sorunlarda, dolaşım sorunlarında, hamile eğitimi gibi konularda uzmanlık geliştirmek mümkün olmaktadır.

Nefes teknikleri uygulamalarının yararlarından bir başkası da;

Vücut sirkülasyonumuzu hızlandırarak temizlenme ve arınma faaliyetini başlatıyor olmasıdır. Bir çoğumuz olması gerektiği gibi nefes almıyoruz aslında!

Her Şey İlk Nefesle Başlar…

 • İnsanların %90’ı, nefes alma kapasitelerinin sadece %30’unu kullanıyor.
 • İçinde kanserin de bulunduğu anaerobik olarak nitelendirilen 50’ye yakın hastalık grubu ideal oksijen oranına (%60) sahip olmayan hücrelerde oluşabiliyor.
 • Doğru diyafram nefesi ile gün içinde aldığımız toksinlerin %70’ini detoks edebiliriz.
 • Bedenimiz için hayati önem taşıyan oksijen; kanın ph değerini dengeler, tansiyon seviyesini düzenler, bağışıklık sistemini güçlendirir enerji miktarını yükseltir, hafıza fonksiyonlarını ve metabolizma hızını arttırır, kas ve damar sağlığını güçlendirir.
 • Korku, öfke, endişe gibi olumsuz duygularla karşılaştığımızda bilinçsizce nefesimizi tutarak onları deaktive etmeye çalışırız ve bastırılan bu duyguların enerji bedenimizde oluşturduğu blokajları kronik gerginlik ve yorgunluklara yol açar.

 

Yorum Yap

Yorum Yap